tel: 48 3627597

kom: 602 657 027

faks: 48 3602412

PPHU HADES S.C.

ul. Bernadyńska 1 lok. 3

26-600 Radom

kontakt@hadesradom.pl

Poradnik

 

Rodzinom pogrążonym w smutku i żalu
składamy wyrazy szczerego współczucia.

 

Zasady postępowania w przypadku zgonu bliskiej osoby:

 

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu, należy odebrać kartę zgonu z oddziału na którym nastąpił zgon i zgłosić się do siedziby naszej firmy przy ul. Bernardyńskiej 1/3 w Radomiu. Wszelkie dodatkowe informacje uzyskają Państwo w naszym zakładzie pogrzebowym

 

Jeżeli zgon nastąpił w miejscu gdzie nie ma stałej opieki lekarskiej należy wówczas wezwać lekarza pogotowia, by stwierdził zgon i wypisał tzw. kartę zgonu (karta zgonu jest potrzebna później do wystawienia aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego). Po przybyciu lekarza wystarczy zadzwonić do naszej firmy, na całodobowy telefon 48 3627597 a wówczas niezwłocznie pod wskazany adres zostanie podstawiony karawan aby przewieść ciało do chłodni. Wykwalifikowana kadra poinformuje o dalszych procedurach.

 

Środki pieniężne na zorganizowanie pogrzebu zapewnia Skarb Państwa w formie tzw. zasiłku pogrzebowego wypłacanego za pośrednictwem ZUS, KRUS lub MSWiA. Kwota zasiłku wynosi 4000 zł i jest kwotą ryczałtową niezależną od całkowitych kosztów pogrzebu. Do otrzymania zasiłku pogrzebowego upoważnieni są:
– dzieci własne, dzieci drugiego małżonka oraz dzieci przysposobione
– wnuki i rodzeństwo
– małżonek
– rodzice, w tym ojczym, macocha oraz osoby przysposabiające.

 

Nasza firma zajmuje się załatwieniem wszelkich formalności w ZUS, nieodpłatnie w ramach świadczonej kompleksowej usługi. Oferujemy możliwość kredytowania i bezgotówkowego rozliczania kosztów pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego, odpłatność następuje po uzyskaniu świadczenia przez osobę upoważnioną.